Makyajla Burun Estetiği

İnsan gözü ve fotoğraf makinaları, renklere, ışığa ve gölgelere hassastır. Renkleri değiştirerek, fotoğraf makinasını aldatabilirsiniz. Gözlere derinlik hissi vererek, daha etkili bakış elde etmek, sık kullanılır. Burun makyajı için kıkırdak anatomisi temelinde oluşturulan ÇAKIR poligonlarını kullanırsanız, burnunuz fotoğraflarda daha güzel çıkacaktır.

Bazı küçük ve basit makyaj hileleri kullanarak, daha ince, daha küçük ya da daha kemersiz bir burun elde edebilirsiniz tabi eğer burnunuzun görüntüsünden hoşnut değilseniz. Nasıl mı?

Tabi ki gölge oyunu ile! Profesyönel makyözlerin bildiği ve sizin bilmediğiniz şey tam da bu. Elinize ten renginizden bir iki ton açık ve bir iki ton koyu renk kapatıcılarınızı fondoten ve pudralarınızı alıp aynanın karşısına geçin.

Eğer burnunuz kemerli ise, kemeri daha koyu renk kapatıcı veya fondöten ile sadece yüksekliğin olduğu bölgeyi boyayın, yanları daha açık renge boyayın. Koyu renk, kemerinizin görünümünü küçültecektir.

Eğer burnunuz önden bakıldığında, yanlar geniş ve sırtı basık ise hemen yanlara koyu renk uyguluyoruz, burun sırtına ise açık renk boya ile alın bitiminden burun ucuna doğru, yarım cm lik bir hat çekiyoruz. Burnun uç kısmında, kabarıklık var ise bu bölgelere de koyu renk uyguluyoruz.

Bu gölge efektlerini, ince makyaj fırçaları kullanarak yapabilirseniz ÇAKIR poligonlarını bile taklit edebilirsiniz. Işık oyunları ile, burun ucunda, burun deliklerinin üstünde küçük üçgenler yapabilirsiniz. Burun ucu ile delikler arasına, hafif koyuluklar ekleyerek, daha narin bir burun ucu elde edersiniz.

Bu efektleri doğru uygulayabilirseniz burnunuz fotoğraflarda daha farkedilir olacaktır. Geçici ama acil durumlar için idealdir.

Yandex.Metrica