February 27, 2017

Burun Ucu Şişliği Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Ne Zaman Geçer?

by admin in Burun Estetiği

Burun Ucu Şişliği Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Ne Zaman Geçer?

Burun ucu şişliği burun estetiği ameliyatı sonrasında görülebilen bir durumdur. Bunu komplikasyon olarak görmek yanlış olacaktır. Bu yapılan cerrahi müdahele sonrasında burnun gösterdiği bir reaksiyondur. Normaldir. Burun ameliyatı öncesinde cerrah bu konuda hastasını bilgilendirecektir. Burun estetiği sonrası oluşan burun ucu şişliği bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir. Sabırlı olunması önemlidir.

Burun ucu şişliği burun estetiği operasyonunu takip eden ilk 48 saatlik süreçte en fazla olduğu zamandır. Özellikle burun içerisindeki tampon ve atel alındıktan sonraki süreçte hızlı bir şekilde inmeye başlayacaktır. Bu operasyon sonrası iyileşme sürecinin kısa olmadığı unutulmamalıdır. Burun şişliği geçse bile burun ucu şişliğinin geçmesi daha uzun zaman alabilir. Moralinizi yüksek tutun. Çünkü bu tarz cerrahi girişimlerde moral önemlidir.

Size göre yeterli bir zaman geçtiği halde burun ucunuz halen şiş gelebilir. Burnunuza dokunduğunuzda şişlik hissedebilirsiniz. Ancak burun estetiği sonrası iyileşme süreci 6 ay ya da 1 yıla kadar bir zaman alabilir. Bu durum sizin cilt yapınız, yaşınız ve ameliyat tekniği ile alakalı bir durumdur.

Lütfen bu kriterleri göz önüne alarak burun ucundaki şişliğinizin geçmesi için yeterli zamanı tanıyın ve endişe etmeyin. Cerrahınızın bu konuda size verdiği tavsiyelere uyun. (Örneğin ödem attırıcı gıda kullanımı gibi.) Ancak bir unutulmaması gereken konuda iyileşme tamamlanana kadar burnunuzu darbelerden korumalı ve gerekli tüm bakımları yapmalısınız. Çok büyük darbeler almadığınız sürece burnunuzda bozulma olmayacaktır.

Tüm bu beklemelerinize ve cerrahın tavsiyelerine rağmen burun ucunuzdaki şişlik geçmez ise lütfen cerrahı bu konuda bilgilendiriniz.