July 25, 2016

Desen Eğitiminin Burun Estetiği Ameliyatına Faydası Nedir?

by admin in Burun Estetiği

Desen Eğitiminin Burun Estetiği Ameliyatına Faydası Nedir?

Desen eğitimi nedir?

Desen objeleri kübik formarla analiz etmek ve çizmektir. Desen detayları görmemizi sağlar. El kontrolünü artırır. ışık ve gölgeleri daha iyi analiz edilir.

Desen eğitimini yıllar içinde estetik cerrahi eğitimine gireceğini düşünüyorum Neden derseniz, bizi m ameliyat masasımızda ameliyat kalemi var ve kalemle çizip kesiyoruz. Eğri çizerseniz eğri kesersiniz, yani dünyanın en keskin çizimlerini yapıyoruz 🙂

Estetik ameliyat öncesi hasta odasında çizimler yaparız. Her ameliyatın kendine ait çizimleri vardır. Kötü çizimle iyi ameliyat yapamazsınız. Madem çizim, ameliyatımızın bir parçası ozaman cerrahlar çizim dersi almalıdır. Desen ise oranları daha iyi görmemizi sağlayacak, burun boyunu yüze ayarlayacağız, meme büyüklüğünü vucuda oranlayacağız.

Desen burun estetiğinide ne işe yaradı?

Önceden açalım bakalım, problemi görelim ve ona göre ameliyatı yaparız diyordum. Aldığım desen eğitimi sayesinde, hastam kasrşımda otururken kıkırdak antomisini artık görebiliyorum ve istersem kağıda çizebiliyorum. Ameliyatta ise yaptığımı kıkırdak ve kemik değişikliklerini rahatlıkla deri üzerindeki röfleler ile izleyebiliyorum.

Görerek yapılan ameliyat açık teknik midir?

Neyi görmek istediğinize bağlı 🙂

Bence görerek yapılan ameliyat kapalı tekniktir :). Neyi görmek istiyorsunuz. Elbette, kıkırdakları daha iyi gösteren teknik açık tekniktir. Ancak burnu yani, kıkırdak,deri ve deri kombinasyonunun bütünü görmek istiyorsanız görerek yapılan ameliyat kapalı tekniktir.

Desen eğitimi hayatımda neyi değiştirdi?

Desen eğitimi sayesinde polgion rinoplasti konseptini geliştirdim, yazdık ve yayınladık.